plantcja aloesu

 

Korzystając z nauki, innowacji oraz zaangażowanego zespołu ds. badań i rozwoju,  Forever Living Products  zaangażowane jest w ideę dostarczania najlepszego aloe vera.

Aloe vera Forever uprawiane jest na plantacjach w Republice Dominikany i w Teksasie. Aloes Forever jest starannie uprawiany i pielęgnowany, dla zagwarantowania jego możliwie najwyższej jakości. O aloesie często mawia się, że jest najlepszym darem natury, ze względu na dobroczynne właściwości miąższu kryjącego się we wnętrzu liścia. Troskliwa uprawa aloesu, w najlepszym klimacie i warunkach gwarantuje, że otrzymasz najlepszy z możliwych produkt.

Jeśli chodzi o badanie i przetwarzanie naturalnie uprawianego aloesu, najlepiej sprawdza się bezpośrednia kontrola jakości. Ultra nowoczesne zakłady umożliwiają zapieczętowanie świeżości w ciągu kilku godzin od zbioru, dzięki czemu laboratoriów wysyłany jest najczystszy aloes, z zachowaniem swoich potężnych właściwości.

Aloe Barbadensis Miller nazwa trudna, ale warta zapamiętania. Na pustynnych terenach całego świata występuje około 400 gatunków aloesu. Każdy z nich jest dobroczynny na swój sposób, ale tylko jeden od tysięcy lat ceniony jest za swoje cudownie kojące właściwości… Aloe Barbadensis Miller. Jest to jedna z najstarszych rozpoznanych roślin – zapiski na temat aloesu można znaleźć już na tabliczkach sumeryjskich pochodzących z 2200 r. p.n.e. Aloe vera od dawien dawna wychwalane jest za naturalnie kojące, chłodzące i nawilżające właściwości. Znane jest z kojącego wpływu na drobne oparzenia, z przynoszenia ulgi podrażnionej skórze i nawilżania jej, a nawet ze wspierania naturalnych właściwości regeneracyjnych skóry.

 

Aloes znany jest ludzkości już od tysiącleci jako roślina znakomicie służąca zdrowiu. Używano go zarówno w starożytnej Grecji, jak i w dawnych Chinach, w których przypisywano mu moc niemal magiczną. Poddany obecnie badaniom w najnowocześniejszych laboratoriach na świecie, wciąż ujawnia nowe tajemnice. Wiadomo już, że po usunięciu zewnętrznej skórki liścia aloesowego i po przeprowadzeniu miąższu w postać płynną, otrzymuje się bardzo zdrowy napój, działający na organizm ogólnie wzmacniająco. Dodany do codziennej diety może mieć pozytywny wpływ na trawienie, dostarczając organizmowi witamin, minerałów i aminokwasów, by wspierać jego ogólną sprawność, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Miąższ Aloe Vera to wspaniały dodatek uzupełniający codzienną dietę, służący naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu!

 

Aloes zawiera:

 • witaminy – wszystkie z grupy B w tym niewielkie ilości witaminy B12, C, beta-karoten, cholinę i kwas foliowy
 • minerały – wapń, magnez, fosfor, sód, cynk, żelazo, mangan, potas, chrom, miedź
 • aminokwasy – dwadzieścia aminokwasów spośród dwudziestu dwóch potrzebnych ludzkiemu organizmowi
 • nienasycona kwasy tłuszczowe
 • substancje działające przeciwbólowo
 • substancje działające przeciwzapalnie
 • substancje działające przeciwbakteryjnie
 • enzymy – między innymi amylazy i lipazy mogące pomóc w trawieniu tłuszczu i cukrów
 • biostymulatory
 • ligniny – ich obecność powoduje doskonałą penetracje aloesu w głąb ludzkiej skóry
 • saponiny – maja właściwości ściągające odkażające i myjące
 • cukry